FAQ

Na tej stronie znajdą Państwo pytania i wątpliwości, z którymi spotykamy się najczęściej. Rozumiemy, że rejsy statkami dla wielu z Państwa mogą być nowością i mogą mieć Państwo wiele pytań, szczególnie podczas organizacji imprezy, która ma wyjść perfekcyjnie. Z tego powodu pozostajemy zawsze do Państwa dyspozycji telefonicznie 885 502 502 lub mailowo info@funboat.pl.

Skąd odpływają Nasze statki?

Na rejsy biletowane wypływamy z Przystani Włostowica na Wyspie Piasek, nieopodal Hali Targowej i Ostrowa Tumskiego. 

Miejsce startu rezerwacji uzależnione jest od wyboru gości. Tutaj proponujemy 3 możliwe miejsca: Przystań Uniwersytecka, Przystań Włostowica, Wybrzeże Dunikowskiego.

Ile osób może pływać podczas rejsu statkiem po Odrze?

Na rejs statkiem zabieramy maksymalnie 12 osób 

Czy na statku podczas rejsu po Odrze we Wrocławiu można się napić i zjeść?

Tak, na pokładzie naszych statków Swing i Jazz zawsze dostępny jest bar, z którego mogą Państwo skorzystać. Rejsy z jedzeniem i cateringiem organizujemy wyłącznie podczas prywatnego wynajmu łodzi. 

Czy na pokładzie jest toaleta? 

Tak, na naszych statkach Swing i Jazz znajdują się toalety.

Co z rejsami w przypadku brzydkiej i deszczowej pogody?

W przypadku rejsów biletowanych informujemy o tym Państwa na bieżąco na naszym fanpage na FB czy rejsy się odbywają czy nie. Zapraszamy do obserwowania :) W przypadku rezerwacji łodzi na wyłączność rejsy odbywają się, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają. Dzięki zamykanym burtom oraz ogrzewaniu możemy realizować rejsy nawet w deszczu.

Co można zobaczyć podczas rejsu po Odrze?

Podczas rejsu statkiem po Odrze można zobaczyć:

Atrakcje: Krasnoludek Pracz, Rzeźba Nawa, Wyspa Słodowa, Wyspa Daliowa, Wyspa Tamka, Kanał Klary, barka Tumska przy hotelu Tumskim, Wyspa Piasek, Ostrów Tumski, Bulwar Włostowica, Bulwar Dunikowskiego, biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, kampus Politechniki Wrocławskiej, kolejka „Polinka”, pierwszy w Polsce Dom na Wodzie, ujście rzeki Oława.

Zabytki: Główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Ossolineum Wrocławskie, Most Piaskowy, Młyn Maria, Most Tumski, Kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku, Bastion Ceglarski, Hala Targowa, Muzeum Narodowe, Budynek Urzędu Wojewódzkiego, Most Grunwaldzki, Wieża Ciśnień.

Pytania odnośnie rejsów biletowanych

Ile kosztuje rejs statkiem po Odrze we Wrocławiu?

Bilet normalny-50 zł

Bilet Ulgowy (seniorzy, studenci, dzieci do lat 16-) 40 zł

Dzieci do lat 3- bilet bezpłatny

Ile trwa rejs statkiem po Odrze?

Nasze rejsy statkiem po Odrze trwają 40 minut, jest to optymalny czas, aby zobaczyć wszystkie atrakcje Wrocławia na trasie naszego rejsu statkiem po Wrocławiu.

Czy na rejs statkiem po Odrze można wejść z psami?

Oczywiście, że tak. Kochamy zwierzaki.

Kiedy odbywają się rejsy po Odrze we Wrocławiu?

Rejsy statkami po Odrze odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00 (maj-wrzesień) i weekendami 9.30-19.00 (kwiecień-październik). Oczywiście godziny rejsów po Odrze są bardzo elastyczne i uzależnione między innymi od pogody czy ilości gości. Pływamy od kwietnia do listopada. Aby być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi naszych rejsów zapraszamy do obserwowania nas na FB, zawsze też mogą Państwo zadzwonić pod nasz numer kontaktowy,a  my udzielimy informacji.

Gdzie można wsiadać i wysiadać podczas rejsów po Odrze we Wrocławiu?

Nasze rejsy są rejsami zwiedzającymi, zapewniamy Państwu pełną trasę zwiedzania, dlatego też rejs kończymy w miejscu, w którym startowaliśmy.

Czy można kupić bilet na późniejsze godziny rejsów po Odrze?

W miarę wolnych miejsc bilety można zakupić maksymalnie na 2 późniejsze rejsy. Jest to jednak kwestia ustalana indywidualnie z naszymi bileterami.

Czy pływamy do Zoo?

Niestety nie pływamy do zoo. Trasa do zoo jest zdecydowanie mniej atrakcyjna od naszej. Statki pływające do zoo, czyli duże statki, wybierają ten kurs, ponieważ nie mają możliwości wpłynięcia w okolice wyspy Słodowej (nie mieszczą się tam), a jest to miejsce najbliżej centrum Wrocławia i wszystkich zabytków. My tam pływamy i uważamy, że nasza trasa jest o wiele ciekawsza!

O której godzinie odpływa statek na rejs po Odrze we Wrocławiu?

Nie mamy stałych godzin rejsów, jednak posiadamy aż 4 statki co sprawia, że nie muszą państwo czekać na swój rejs, odpływamy średnio co 15-20 minut.

Czy na statku jest przewodnik podczas rejsu po Odrze we Wrocławiu?

Na naszym pokładzie, nie ma dodatkowej osoby jako przewodnika, nasza jednak załoga posiada tak szeroką wiedzę, że chętnie opowie o zabytkach na brzegu Odry czy odpowie na pytania.

Czy na statku podczas rejsu po Odrze opowiada ktoś w różnych językach?

Na części statków posiadamy audioguide, które bez problemu pozwolą zwiedzać Wrocław zagranicznym gościom, dodatkowo część naszej załogi mówi w języku angielskim lub niemieckim.

Czy na statek można wchodzić z małymi dziećmi?

Oczywiście, że tak. Rejs statkiem po Odrze we Wrocławiu to niezapomniane chwile, które najlepiej spędzić w gronie najbliższych. Na pokład naszych większych jednostek można również bez problemu zabrać wózek czy mały rowerek.

Czy na rejs statkiem po Odrze można wejść z wózkiem?

Na pokład naszych większych jednostek można również bez problemu zabrać wózek czy mały rowerek.

Czy realizujemy bon turystyczny?

Niestety nie realizujemy bonów turystycznych.

Czy za bilety można płacić kartą?

Tak, posiady terminale płatnicze.

Czy odbywają się rejsy nocne statkiem po Wrocławiu.

W obecnym momencie nie, w pełni sezonu chcielibyśmy jednak realizować dla państwa rejsy nocą statkiem po Wrocławiu.

Czy można coś zjeść w pobliżu naszych przystani?

Oczywiście, że tak. Znajdują się w samym centrum Wrocławia, więc o możliwość znalezienia takiego miejsca, nie jest trudno.

Pytanie odnośnie rezerwacji

Czy można wynająć statek na prywatny rejs po Odrze?

Oczywiście, że tak. Nasz oferta obejmuje również prywatny wynajem statków. Organizujemy wieczory panieńskie, kawalerskie, imprezy firmowe, eventy, imprezy okolicznościowe.

Co to jest opłata korkowa?

Opłata korkowa jest to opłata za możliwość wniesienie własnych napoi (alkoholowych, bezalkoholowych). Opłata pobierana jest za każdą godzinę rejsu. W ramach opłaty korkowej zapewniamy obsługę, posprzątanie oraz szkło.

Co to jest opłata cateringowa?

Opłata cateringowa jest to opłata za możliwość wniesienia swojego jedzenia na pokład. Opłata pobierana jest za każdą godzinę rejsu. W ramach opłaty cateringowej zapewniamy obsługę, posprzątanie oraz jednorazowe talerzyki.

Na ile czasu można wynająć statek na rejs po Odrze?

Nasze łodzie wynajmujemy na godziny. Minimalny czas wynajmu to 1 godzina, maksymalny- tutaj możemy pływać bez ograniczeń.

Czy możemy pływać w nocy?

Tak, możemy. Rejsy po zachodzie słońca to nasze najbardziej oblegane godziny. Oświetlone centrum Wrocławia wygląda wspaniale z pokładu statku. Jeżeli interesują Cię te godziny upewni się, aby zarezerwować statek jak najwcześniej lub wybierz mniej oblegany dzień w tygodniu - na przykład czwartek.

Czym różnią się poszczególne statki w ofercie?

Zapraszamy do zakładki Nasze statki, gdzie znajdą Państwo opis każdej z jednostek.

Czy pobieramy zadatek za rezerwację?

Tak, zadatek jest gwarancją odbycia rezerwacji i zabezpiecza każdą ze stron.

Kto obsługuje grilla na statku podczas rezerwacji. 

Grill na naszych imprezowych statkach jest obsługiwany wyłącznie przez naszą obsługę.

Czy wystawiamy FV za usługi?

Tak, oczywiście wystawiamy FV.

Ile wcześniej trzeba zarezerwować statek na wyłączność we Wrocławiu?

Tutaj nie ma reguły, są terminy, które z dużym wyprzedzeniem są już zarezerwowane, są też wolne godziny, które uda nam się zarezerwować kilka dni wcześniej. Aby jednak mieć gwarancję terminu najlepiej zrobić to jak najwcześniej.

Czy możemy zakończyć rejs statkiem we Wrocławiu na jednym z beach barów we Wrocławiu?

W większości przypadków nie ma takiej możliwości, wyjątki ustalane są z gośćmi indywidualnie.

Czy na statek można wnosić swoje napoje oraz jedzenie?

Tak, oczywiście na rezerwacje mogą Państwo przynieść swoje napoje oraz jedzenie. W tych przypadkach ponoszą Państwo opłatę korkową oraz cateringową.

Jak mogę zarezerwować statek na prywatny rejs po Odrze?

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie głównej w zakładce “jak zarezerwować rejs”.

Czy jest możliwość zabrania na statek większej ilości osób niż informuje oferta?

Niestety nie ma takiej możliwości, dzieci również liczone są jako osoby dorosłe. Natomiast zawsze można wynająć dwie nasze jednostki, które będą płynąć obok siebie.

Co w przypadku odwołania rezerwacji? Czy zadatek przepada?

Jeśli rezerwacja zostanie odwołana przez Państwa, niezgodnie z regulaminem lub nie pojawią się Państwo w umówionym miejscu zadatek przepada. Zadatek zostaje zwrócony w przypadku odwołania rezerwacji z przyczyn niezależnych od nas tj. warunki atmosferyczne, ograniczenia w ruchu statków po Odrze itp.

Co w przypadku spóźnienia się na rezerwację? 

Oczywiście czekamy na Państwa, rezerwacja odbędzie się. Zostanie jednak zakończona o pierwotnie ustalonej godzinie.

Czy można przynieść dekoracje i udekorować statek?

Tak, można. Prosimy jednak pamiętać, że na pokład mogą Państwo wejść około 5 minut przed rezerwacją, dekoracje muszą również zostać posprzątane tuż po rezerwacji. 

Email: info@funboat.pl
Używamy plików cookie. Jeśli nie wyrażasz na to zgody możesz dostosować ustawienia swojej przeglądarki.