Zwiedzanie

Tego, że rejs po Odrze to jeden z najlepszych pomysłów na zwiedzanie Wrocławia, nie trzeba nikomu mówić, szczególnie tym którzy weszli na tą podstronę 😉. Skoro już to ustaliliśmy, pozwólcie nam się tym zająć.

Po pierwsze warto ustalić, dlaczego idealnie się do tego nadajemy:

rozmiary naszej jednostki pozwalają nam wpłynąć do ścisłego centrum,

jako jedyni posiadamy audioguide’a w języku angielskim i niemieckim,

nasza załoga zawsze chętnie opowie najciekawsze historie i legendy o okolicznych zabytkach,

na pokładzie mamy chłodne napoje orzeźwiające w gorące dni,

toaleta na naszym pokładzie zapewnia komfort pływania,

darmowe WI-FI pozwali Ci szybko udostępnić niesamowite zdjęcia zrobione na naszym pokładzie, w chłodniejsze dni zamykamy burty i włączamy ogrzewanie, a tym którym zawsze jest zimno chętnie podamy ciepły kocyk,

dla większych grup, rezerwujących naszą jednostkę na wyłączność możliwe jest wybranie cateringu oraz koktajli alkoholowych.

Zwiedzanie Wrocławia i rejs po Odrze pomiędzy atrakcjami Wrocławia można odbyć z nami na dwa sposoby. Podczas rezerwacji lub rejsu na bilety. Poniżej znajduje się opis obu wariantów oraz mapa przedstawiająca trasę rejsu w zależności od jego długości.

Rejsy zarezerwowany

Opcja szczególnie polecana dla większych grup odwiedzających Wrocław w celu zwiedzenia naszego pięknego miasta. Rejs może trwać godzinę, dwie, trzy lub więcej 😉 Polecamy zapoznać się z powyższą mapą.

Zaletami wyboru rejsu na rezerwację do zwiedzania najlepszych atrakcji Wrocławia są:

rezerwacji można dokonać z dowolnym wyprzedzeniem,

długość rejsu nie jest ograniczona i istnieje możliwość wyboru trasy,

istnieje możliwość wyboru punktu startu rejsu spośród dwóch przystani,

istnieje możliwość zamówienia cateringu oraz koktajli alkoholowych,

nasz statek jest na wyłączność dla Was, bez obcych na pokładzie,

rezerwacje zawsze odbywają się na statku JAZZ.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 885 502 502 lub mailowo: info@funboat.pl.

Rejs na bilety

Rejs na bilety to dobra ewentualność dla mniejszych grup lub osób bez sztywnego planu na zwiedzanie atrakcji Wrocławia. Czas trwania rejsu to 40 minut, rozpoczyna się on zawsze z przystani Włostowica.

Ze względu na faktu, że rejsy na bilety to uzupełnienie naszej oferty rejsów imprezowych na rezerwację, nie mamy stałych godzin wypłynięcia lub przypłynięcia. Zawsze ruszamy w rejs po Wrocławiu, gdy zbierze się grupa minimum 6 osób i tylko w godzinach, w których nie mamy rezerwacji. Jeżeli chcesz popłynąć w rejs na bilety bez rezerwacji, prosimy o kontakt bezpośrednio z naszą załogą na jednostce pod numerem 885502502.

Rezerwacji rejsu na bilety można dokonać najwcześniej dwa dni przed planowaną datą rejsu. Wymagana jest rezerwacja minimum sześciu miejsc lub opłata równoważna z sześcioma pełnymi biletami. W soboty rezerwacji można dokonywać tylko do godziny 1400. Na rezerwacji na bilety może pojawić się jedna z dwóch naszych jednostek – JAZZ lub BLUES. Rezerwacje na rejsy po Wrocławiu należy składać w biurze pod numerem 885 502 502.

Ze względu na długość rejsu na bilety ze zwiedzaniem Wrocławia (40 minut), podczas takiego rejsu nie ma możliwości skorzystania z oferty cateringowej.

Atrakcje i zabytki Wrocławia widoczne z podczas rejsu po Wrocławiu:

Atrakcje: Krasnoludek Pracz, Rzeźba Nawa, Wyspa Słodowa, Wyspa Daliowa, Wyspa Tamka, Kanał Klary, barka Tumska przy hotelu Tumskim, Wyspa Piasek, Ostrów Tumski, Bulwar Włostowica, Bulwar Dunikowskiego, biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, kampus Politechniki Wrocławskiej, kolejka „Polinka”, pierwszy w Polsce Dom na Wodzie, ujście rzeki Oława.

Zabytki: Główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Ossolineum Wrocławskie, Most Piaskowy, Młyn Maria, Most Tumski, Kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku, Bastion Ceglarski, Hala Targowa, Muzeum Narodowe, Budynek Urzędu Wojewódzkiego, Most Grunwaldzki, Wieża Ciśnień.

Nasza załoga potrafi opowiedzieć o każdym z tych obiektów, warto ich posłuchać 😉 Część z powyższych zalicza się do najważniejszych zabytków Wrocławia i atrakcji, które trzeba i wypada zobaczyć będąc we Wrocławiu.

Tym, którzy lubią poznawać miasto takie jakim jest i wczuwać się w jego klimat zamiast odhaczać na liście zwiedzone zabytki, chcielibyśmy powiedzieć – zapraszam na pokład. Przyjdź, zrelaksuj się i poznaj naszą załogę. Odra od zawsze była ważnym elementem naszego miasta i warto wczuć się w jej klimat podczas rejsu z nami.

Tel: 885 502 502

Email: info@funboat.pl

Tel: 885 502 502
Email: info@funboat.pl