Rejsy na bilety

Są to rejsy na które można wykupić bilet na pojedyncze miejsce. Organizujemy je dla turystów i rodowitych Wrocławian, którzy chcą zobaczyć Wrocław od strony Odry. Trasa tego rejsu jest tak dobrana, aby w 40 minut można było zobaczyć jak najwięcej zabytków Wrocławia. Rejsy te prowadzimy na małych statkach, które dopływają najbliżej centrum jak tylko się da – w miejsca do których nie zmieszczą się duże statki wycieczkowe. Sprawdź zakładkę Nasze statki aby zobaczyć jak wyglądają nasze statki.

Obecnie nasze statki czekają na Państwa od godziny 10:00 w każdą sobotę i niedzielę, w którą nie ma bardzo złej pogody. To, ile statków w danych dniu wystawimy i do której godziny będziemy pływać zależy od wielu czynników takich jak pogoda, rezerwacje czy choćby to czy jest to początek, koniec czy szczyt sezonu. W szczycie sezonu nasze statki dostępne są codziennie na rejsy biletowe po Odrze ze zwiedzaniem Wrocławia.

 

Każdy rejs trwa 40 minut i rozpoczyna się z Przystani Włostowica (kliknij, aby zobaczyć lokalizację). Rejsy odbywają się cyklicznie, co 15-60 minut w zależności od tego, ile statku jest dostępnych danego dnia. Koszt pojedynczego biletu to:

  • 50 zł bilet normalny,
  • 40 zł bilet ulgowy – seniorzy, studenci, dzieci do 16 roku życia,
  • Darmowy – dzieci do 3 roku życia.

Gdy potrzebujesz szczegółowych informacji o godzinie rozpoczęcia rejsu, czy naszej dostępności na rejsy biletowe konkretnego dnia – zadzwoń 885 502 502.

Jeżeli masz więcej nurtujących Cię pytań sprawdź nasze FAQ – umieściliśmy tam odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Poniższa grafika prezentuje trasę naszego rejsu.

Atrakcje i zabytki Wrocławia widoczne podczas rejsu po Wrocławiu:

Atrakcje: Krasnoludek Pracz, Rzeźba Nawa, Wyspa Słodowa, Wyspa Daliowa, Wyspa Tamka, Kanał Klary, barka Tumska przy hotelu Tumskim, Wyspa Piasek, Ostrów Tumski, Bulwar Włostowica, Bulwar Dunikowskiego, biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, kampus Politechniki Wrocławskiej, kolejka „Polinka”, pierwszy w Polsce Dom na Wodzie, ujście rzeki Oława.

Zabytki: Główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, Ossolineum Wrocławskie, Most Piaskowy, Młyn Maria, Most Tumski, Kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku, Bastion Ceglarski, Hala Targowa, Muzeum Narodowe, Budynek Urzędu Wojewódzkiego, Most Grunwaldzki, Wieża Ciśnień.

Nasza załoga potrafi opowiedzieć o każdym z tych obiektów, warto ich posłuchać 😉 Część z powyższych zalicza się do najważniejszych zabytków Wrocławia i atrakcji, które trzeba i wypada zobaczyć będąc we Wrocławiu.

 

Tym, którzy lubią poznawać miasto takie jakim jest i wczuwać się w jego klimat zamiast odhaczać na liście zwiedzone zabytki, chcielibyśmy powiedzieć – zapraszam na pokład. Przyjdź, zrelaksuj się i poznaj naszą załogę. Odra od zawsze była ważnym elementem naszego miasta i warto wczuć się w jej klimat podczas rejsu z nami.

Rejsy statkiem po Odrze we Wrocławiu prowadzimy na pokładzie jednego z naszych czterech statków. Podczas nich można zaliczyć wygodne zwiedzanie Wrocławia. Na pewno jest to świetny sposób na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi i genialna atrakcja dla dzieci we Wrocławiu. Nie znamy również lepszego pomysłu niż włączenie rejsu statkiem po Odrze we Wrocławiu jako spacer po Wrocławiu dla rodziny i zwiedzanie jego zabytków. Jeżeli zastanawiasz co zobaczyć we Wrocławiu lub co warto pokazać gościom spoza Wrocławia rejs statkiem lub łodzią po Odrze jest najlepszym pomysłem. W świetle definicji prawidłową nazwą jest rejs statkiem po Wrocławiu, ale nie obrażamy się jeżeli używasz słów takich jak rejs łódką po Wrocławiu czy rejs łodzią po Wrocławiu.

Podsumowując według nas rejs statkiem po Wrocławiu to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i zwiedzanie Wrocławia. Na pewno jest to również obowiązkowa pozycja dla wszystkich gości spoza Wrocławia – po takim rejsie Twoi goście będą pod bardzo dobrym wrażeniem, które zostanie z nimi na długo.

Email: info@funboat.pl
Używamy plików cookie. Jeśli nie wyrażasz na to zgody możesz dostosować ustawienia swojej przeglądarki.